Україна

Програма профілактики здоров'я собак

1. Від народження до року

Профілактичні заходи у цуценят можна розділити на 2 блоки: попередження інфекційних захворювань та протипаразитарні обробки.

До основних інфекцій, які обов'язково необхідно профілактувати, належить чума м'ясоїдних, парвовіроз, аденовіроз (інфекційний гепатит та інфекція дихальних шляхів), парагрип собак, лептоспіроз та сказ. Крім того, для більш повного захисту від інфекцій шлунково-кишкового тракту можна застосовувати вакцинацію проти коронавірозу собак. Час початку вакцинації залежить від факторів ризику зараження, імовірного імунологічного статусу цуценят (якою вакциною і коли була щеплена сука, чи цуценята отримали молозиво) та особливостей застосування конкретної вакцини.

Якщо цуценятам необхідний ранній захист, компанія «Зоетіс» пропонує вакцинацію вакцинами Вангард Плюс 5Л (проти чуми, парвовірозу, інфекційного гепатиту, аденовірозу дихальних шляхів, парагрипу та лептоспірозу, викликаного Leptospira canicola, Leptospira icterohaemorrhagia ) або Вангард Плюс 5CVL (додатково містить коронавірозу). Рекомендований курс вакцинацій - 3 дози вакцини з проміжками у 3 тижні (наприклад, у 6, 9 та 12 тижнів).

Крім того, існує можливість більш повного захисту цуценят проти лептоспірозу вакцинами Дурамун Плюс 5Л4 та Дурамун Плюс 5Л4/СвК. Ці вакцини мають в своєму складі додаткові серовари лептоспір (а саме: Leptospira grippotyphosa та Pomona), і також дозволять за потреби вакцинувати цуценят проти коронавірозу. При необхідності раннього захисту можна застосовувати вакцини Дурамун Плюс з 6 тижнів - 3 дози з проміжками у 3 тижні. Також можна розпочинати вакцинацію з 9 тижнів, в цьому випадку рекомендований курс вакцинацій становить 2 дози, остання – не раніше 12 тижнів.

З 3-х місячного віку рекомендована вакцинація проти сказу. «Зоетіс» має в своєму арсеналі вакцину Дефенсор 3, яка є безпечною, високоефективною (забезпечує високий рівень антитіл проти сказу) та безболісною при введенні.

Профілактичі заходи для цуценят можна розділити на 2 блока: попередження інфекційних захворювань та протипаразитарні обробки.

Протипаразитарні обробки розподіляються на обробки проти глистяних інвазій (найбільш розповсюджені у цуценят – Toxocara canis), проти бліх, іксодових кліщів та дирофілярій, які також є гельмінтами, але завдяки особливостям розповсюдження та тяжким наслідкам при зараженні повинні бути виділені окремим пунктом.

Перша обробка проти токсокар проводиться у віці 3 тижнів, повторюється через 2-3 тижні та обов'язково продовжується щомісячно до віку 6 місяців. Пізніше кратність обробок проти глистів залежить від вірогідності зараження собаки (місто або сільська місцевість, ступінь скупчення собак, стан прибирання фекалій і т. ін.) і становить 1-3 місяці. Також з початком прогулянок зазвичай стає актуальною профілактика зараження блохами, іксодовими кліщами (у тих регіонах України, де вони є актуальними) та дирофіляріозом (серцеві глисти).
Компанія «Зоетіс» пропонує ефективний та надзвичайно безпечний препарат Стронгхолд у вигляді крапель на холку, який захищає проти токсокар, бліх, вошей, дирофілярій (личиночної стадії, тобто попереджає зараження від інфікованих комарів). Стронгхолд рекомендовано застосовувати з 6 тижнів, щомісячно. Концентрація діючої речовини є достатньою для боротьби з паразитами протягом місяця.
Додатково рекомендуються обробки проти іксодових кліщів (краплі на холку, таблетки або нашийники) та при потребі проти стьожкових гельмінтів.

2. Після 1 року

Собаки після року також можуть бути вразливими до інфекцій: незалежно від віку є загроза сказу, лептоспірозу, інфекцій дихальних шляхів, а в разі ураження імунологічного статусу тварини можливе захворювання на чуму та парвовіроз. Тому рекомендована щорічна вакцинація проти цих інфекцій, наприклад, вакцинами Вангард Плюс та Дурамун Плюс. Також необхідно щорічно (згідно з законодавством України) вакцинувати собак проти сказу (наприклад, вакциною Дефенсор 3). Якщо пес є активним учасником виставок, змагань, має багато контактів з іншими собаками під час прогулянок, можна порекомендувати також додаткову вакцинацію проти бордетельозу (Bordetella bronchiseptica – один із збудників кашлю розплідників).

Протипаразитарні обробки залишаються незмінними - щомісячні або щоквартальні проти глистів, постійний захист тварини проти бліх, іксодових кліщів та дирофілярій. Рекомендуємо щомісячні обробки Стронгхолдом, при потребі в комбінації з препаратами проти іксодових кліщів.

ЗАМОВИТИ ПРОДУКТИ

Офіційний дистриб’ютор

O.L.KAR. м. Київ,
вул. Велика Васильківська, 72, БЦ "Олімпійський",
тел. (044) 300-13-12,
відділ продаж +38(068) 27-44-233, agroolkar.com.ua

VetBio,
м.Бровари, б-р Незалежності,18,
тел. (04594) 6 99 40, (04594) 6 26 20,
vetbio.com.ua

Представник компанії «Зоетіс»

Полатайко Ольга
+38 (050) 412 96 39

Валерій Столюк
+38 (099) 230 25 77